A- A A+

Urząd Gminy w Wilkowicach

43-365 Wilkowice
ul. Wyzwolenia 25
tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43
Wtorek, 08:08, 7 Marzec 2017
Puchar

21 lutego 2017 r. na trasie Kubalonki w Istebnej odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich. Nasze uczennice odniosły wielki sukces zdobywając 2 miejsce.

Zawody odbywały się na bardzo ciężkich trasach, gdzie startujący mieli do pokonania 3 x 2,5 km. Naszą Szkołę reprezentowały Maria Jakubiec(VI klasa), Kalina Dziubek (VI klasa) oraz Martyna Mańdok  (III klasa). Zwycięstwo odniosły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Istebnej na co dzień trenujące na Kubalonce.

Warto podkreślić, że to kolejny sukces naszych uczniów w narciarstwie biegowym, bowiem  od stycznia startowali w Śląsko- Beskidzkiej Lidze Regionalnej Grupy Azoty, gdzie zdobywali czołowe miejsca. Również w Pucharze Magurki okazali się niepokonani.

Od 3-5 marca odbędą się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Białce Tatrzańskiej- Kotelnica, gdzie nasi uczniowie będą  rywalizować przez 3 dni. W pierwszy i drugi dzień wystartują w biegach indywidualnych, a w trzeci dzień pobiegną w sztafecie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów i jak najwyższej lokaty na Mistrzostwach Polski.

Zespół Promujący Szkołę

Obrazek 0 z 0