A- A A+

Urząd Gminy w Wilkowicach

43-365 Wilkowice
ul. Wyzwolenia 25
tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43
Piątek, 14:05, 7 Lipiec 2017
Ii bff   promyk kina

Kino nieme z taperem
Kino Kobiet
Film animowany
Teatroteka

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Bystrzańskiego Lata Filmowego „Promyk kina”, który odbędzie się w dniach 22. – 25. lipca w GOK „Promyk” w Bystrej.
Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i rozrywek, wśród których każdy, z pewnością, znajdzie coś dla siebie!
Dla najmłodszych przewidzieliśmy warsztaty z animacji i kostiumografii, rodzinną grę terenową o tematyce filmowej oraz premierowy pokaz etiud zrealizowanych przez dzieci uczęszczające na zajęcia z animacji poklatkowej odbywające się w GOK „Promyk”.
Młodzieży dedykujemy spotkanie z filmami i młodymi twórcami z Amatorskiego Klubu Filmowego „Klaps” z Chybia; ciekawą lekcję historii w formie ożywających na ekranie obrazów Jana Matejki oraz przegląd Dances with Camera, czyli krótkie metraże z całego świata, których wspólnym językiem jest taniec i ruch.
Dodatkowo zobaczyć będzie można zróżnicowane tematycznie i formalnie cykle.
Pod hasłem Teatroteka WFDiF  kryją się ekranizacje wybitnych polskich sztuk współczesnych realizowane przez młodych twórców przy użyciu ciekawych, nowatorskich środków oraz spotkanie z reżyser Katarzyną Trzaską.
Kino Kobiet to wybór najlepszych filmów europejskich zrealizowanych w ubiegłym roku przez Panie.
Przegląd Filmów Animowanych dla Dorosłych zrealizowanych w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych w tym roku poświęcony jest w całości twórczości Pana Zdzisława Kudły, laureata licznych nagród i odznaczeń, m.in. przyznanej mu w ubiegłym roku Nagrody Prezydenta Bielska-Białej „Ikar 2016”.
Portret twórcy dedykowaliśmy filmom fabularnym niezwykle obiecującego polskiego reżysera młodego pokolenia, Tomaszowa Wasilewskiego.
Otwarcie festiwalu uświetni pokaz niemego filmu Bestia (z 1917 roku) z Polą Negri w roli głównej, do którego muzykę na żywo zagra duet taperski: Piotr Matusik (na pianinie) i Marcin Żupański (na sansofonie i flecie).
Ponadto w trakcie festiwalu oglądać będzie można wystawę zdjęć znanych aktorów, muzyków i prezenterów telewizyjnych pt.” Abecadło zwierząt” autorstwa Mariana Cholerka oraz wysłuchać koncertu muzyki filmowej w „Promykowym” letnim cyklu koncertów na tarasie w wykonaniu kwartetu smyczkowego Escape.
Na zakończenie, dla najwierniejszej publiczności festiwalowej przygotowaliśmy konkurs wiedzy o festiwalu poprzedzający seans DKF „Promyk” kończący festiwal.


POBIERZ PROGRAM >>

Obrazek 0 z 0