A- A A+

Urząd Gminy w Wilkowicach

43-365 Wilkowice
ul. Wyzwolenia 25
tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43
Piątek, 08:05, 10 Maj 2019
Dsc 1733

Szanowni Państwo!

Rozszerzając swoje działania w rozpoczętej walce o czyste powietrze dla naszych najmłodszych mieszkańców Gminy Wilkowice, w przedszkolach publicznych w naszej gminie rozpoczęły się warsztaty ekologiczne pod nazwą: „Realizacja warsztatów dla dzieci – Recykling, czyli powrót do natury”. Nasze przedszkolaki podczas wyjścia do okolicznego lasu będą uczestniczyły w badaniach środowiska przyrodniczego, gdzie dzieci poznawać będą jego najważniejsze elementy: drzewa, rośliny, zwierzęta (lub ich ślady) z użyciem lup oraz pudełek do obserwacji owadów, lornetek, mikroskopów terenowych.

Warsztaty mają na celu nie tylko dostarczenie uczestnikom wiedzy przyrodniczej oraz wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ale również – poprzez oddziaływanie na różne zmysły i wspieranie procesów rozwojowych – przyczyniać się do budowania bliskiej relacji z przyrodą i miejscem ich zamieszkania. Uczestnicy warsztatów będą rozwijali spostrzegawczość oraz ćwiczyć koordynację ruchową.

W najbliższym czasie pojawią się zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów, w których uczestniczą dzieci z n/w przedszkoli.

a)       Przedszkole Publiczne w Wilkowicach, ul. Strażacka 13;

b)       Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej, ul. Szkolna 1;

c)       Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Ludwiki Binder w Wilkowicach, ul. Kościelna 17;

d)       Przedszkole Publiczne w Bystrej, ul. Przedszkolna 13.

Warsztaty prowadzi Fundacja pod nazwą Pracownia Edukacji Żywej z siedzibą w Katowicach.

FOTO >>

Obrazek 0 z 0